Aktuality

NOVINKA – kompaktní lakovací robot pro obecný průmysl
Pozvánka MSV 2016
Oznámení o ukončení produktů
→ archiv

NOVINKA – kompaktní lakovací robot pro obecný průmysl

Dürr a Kuka představují nový robotický systém: Automatizované řešení lakování pro obecný průmysl

Dürr a Kuka, přední výrobci výrobních a automatizačních technologií spojili své síly a společně vyvinuli integrované řešení pro automatizované lakování ve formě kompaktního robota. Robot pochází od firmy Kuka, Dürr poskytuje aplikační technologii. Předinstalované a připravené k aplikaci, robot obsahuje plně kompatibilní a prověřené komponenty a nabízí tak na trhu unikátní kombinaci. Skvěle se hodí pro požadavky obecného průmyslu. Oblasti aplikace zahrnují lakování dřeva, plastů, skla a kovu.

Systém lakovacího zařízení zahrnuje malého šestiosého robota vybaveného špičkovou aplikační technologií. Tato technologie je dostupná v několika konfiguracích, ušitých na míru každému individuálnímu požadavku zákazníků. Systém se všemi jeho různými komponenty je zkompletován a předmontované firmou Dürr. Je tak připraven k přímému použití a může být rychle nainstalován u zákazníka a účinně zajistit procesy aplikace a vysokou kvalitu nástřiku. Robot k okamžitému použití umožňuje aplikaci rozpouštědlových a vodou ředitelných jednosložkových nebo dvousložkových nátěrových hmot. Může být vybaven dávkovacími čerpadly, regulátory průtoku nebo měniči odstínů barev.

V závislosti na požadavcích lze osadit automatickými pistolemi (vzduchové nebo bezvzduchové rozprašování) řady EcoGun nebo elektrostatickými vysokootáčkovými rotačními rozprašovači řady EcoBell2, vše od firmy Dürr. Malými rozměry a předinstalovanou aplikační technologií je řešení k okamžitému použití (ready2spray) v podobě malého průmyslového robota inovací v oblasti průmyslového lakování. Jeho integrovaný koncept zahrnuje řízení pohybu robota a řízení procesu aplikace zapouzdřené v jednom ovládacím panelu. Navíc je nový lakovací systém plně připraven na Průmysl 4.0.

Společnost Dürr je světovým lídrem v lakování a nanášení tmelů v oboru automotive díky vlastním lakovacím a tmelícím robotům a stejně tak i aplikačními technologiemi. Stejně jako v automotive průmyslu, pokrývá Dürr celé spektrum aplikace barev v segmentu obecného průmyslu. Zákazníci tak obdrží všechny komponenty od jednoho zdroje. Ty jsou rozčleněny do čtyř produktových kategorií – čerpadla a manipulace s barvou, konvenční aplikační technologie (stříkací pistole), dvousložkové systémy a také řešení pro elektrostatickou aplikaci.

Dürr také nabízí variantu velkého lakovacího robota určenou pro obecný průmysl, který byl odzkoušen a testován v automobilovém průmyslu. Jedná se o automatizovaný systém pro nástřik větších dílců. Tímto můžeme pokrýt celou řadu požadavků od našich zákazníků. Dürr využívá průmyslové roboty Kuka mnoho let společně s vlastní aplikační technologií pro tmelení a lepení v automobilové výrobě. Pro lakovací aplikace v automobilovém průmyslu, bude Dürr exkluzivně nabízet roboty vlastní konstrukce.

Další informace o EcoRP 10 R1100 na produktové stránce.

robot-components_CZ-01